Історія району

Історія утворення району

Сьогоденна Очаківщина має тисячолітню історію. В її степах археологами знайдені свідчення заселення цього краю ще в епоху бронзи, залишки скіфських та сарматських курганів і помешкань, скарби ольвійських і давньогрецьких монет.

Багаті причорноморські степи приваблювали і турецьких султанів, і кримських ханів.  Століттями йшла завзята боротьба наших предків за ці землі. Яскравою сторінкою в часовій літопис нашого краю вписано імя О.В.Суворова та його воїнів, які виграли Кінбурське бойовище, розгромивши переважаючий по кількості сили турецький десант. Таким чином, був ліквідований важливий плацдарм турецької агресії, направлений проти слов’янських народів.

 На території  Кінбурнської коси створено Регіональний ландшафтний парк, площа якого 17,9 тис.га, з яких 5,6 тис.га – акваторія. Парк був заснований з метою збереження біологічного та ландшафтного різномаїття, унікального куточка живої природи Очаківського району. Не так давно регіональний ландшафтний парк "Кінбурнська коса" придбала статус національного природного парку "Білобережжя Святослава", що посилює його природоохоронне і рекреаційне значення як природного унікального комплексу степової зони України.

Очаківський район як адміністративно – територіальна одиниця утворено в 1923 році. З 22 вересня 1937 року, при створенні Миколаївської області Очаківський район увійшов до її складу.

Після створення району з центром в м. Очаків, почалась планова його розбудова.

Активно запрацював торгівельний порт завдяки сполученню з м. Одесою, Херсоном, Миколаєвом. Особлива увага приділялась розвитку рибної промисловості та торгівлі.

            В 1929 році дала струм побудована електростанція, почав працювати цегляний завод. В 1934 році розпочав виробництво  цех по переробці вторинної рибної продукції.

            Суттєві зрушення в розвитку економіки району сталися в 50 – ті роки. Почався новий період розбудови. В березні 1953 р. почав роботу Очаківський рибоконсервний завод на 8 тис. умовних банок за добу. Будувались промкомбінат, харчокомбінат, харчосмакова фабрика, молокозавод, сільгосптехніка.

            З 1960 року районний центр почав розвиватися як курортне місто. Разом з туристами місто щорічно відвідувало більше 200 тис.чол.

            Будується і соціальна інфраструктура – лікарня, бібліотека, кінотеатри, будинок культури, редакція і типографія, школи та інше.

            З початку 70-х років за державні кошти в районі починається посадка винограду та розвиток виноробства, завдяки яким почався розвиток сільського господарства, а також будівництво будинків, приток робочої сили, значне покращення соцкультпобиту в усіх населених пунктах району.

На даний час в Очаківському районі розвивається курортна інфраструктура. Вздовж Очаківського узбережжя розташувались оздоровчі бази відпочинку. Щорічно на 55 базах очаківської курортної зони відпочивають біля 150 тисяч чоловік, велика кількість з яких – діти.

 Очаківський район має багаті можливості для розвитку туризму та відпочинку. Тут є самі необхідні умови, щоб зробити відпочинок корисним і цікавим: по – перше, 150 км піщаних чорноморських пляжів та оздоровчий кліматичний ефект, а по – друге, багате історичне минуле і наявність визначних пам’яток, які мають велику художню і пізнавальну цінність.